MENU

- is the first network management company in Ukraine that specializes in the development of industrial parks throughout the country.

INDUSTRIAL MANAGEMENT COMPANY

the total facilities area controlled by IMC Company
at the national level, we keep in touch with all 49 actual industrial parks of Ukraine
we manage and provide a comprehensive support to 20+ industrial parks and industrial zones projects throughout Ukraine
20
50
324ga
WOULD YOU LIKE TO GET A LAND PLOT FOR FREE FOR YOUR PRODUCTION, WAREHOUSES, BUSINESS, PROCESSING?
WANT FREE LAND PLOT?
We actively train participants in the
industrial real estate market.
We conduct seminars, trainings, publish
various educational materials and industry guides.
We are in constant dialogue with
public authorities and keep taking initiatives to improve legislation. We promote industrial parks, both domestically and internationally
TRAINING
PROMOTION
IMC works with industrial parks
Our accommodation offers:
ABOUT

Ukrainian lider.
Industrial Management Company (IMC)
is the first network management company in Ukraine that specializes in the development of industrial parks throughout the country.✔ We develop our own industrial parks.
✔ We manage industrial parks on the basis of management agreements.

✔ We create industrial parks from the idea and design to the fully finished park.

INDUSTRIAL MANAGEMENT COMPANY
1. Analysis of land plots considered for industrial parks. Analysis of industrial zones for renovation or organization of industrial parks.
2. Development of the industrial park concept and architectural master plan. Drawing up of two types of concepts: a business concept and a concept for registering in the industrial parks register of Ukraine.
3. Industrial Park promotion, search for residents and investors and providing them with further comprehensive assistance.
Marketing. PR.
4. Organization of design and construction of an industrial park (including networks and communications, industrial and other facilities).
5. Management of a ready-made industrial park facilitating its profitability. Facility – management.
1
2
3
4
5
Натисни
Натисни
Click and see more
information
Click and see more
information
Click and see more
information
Натисни
Натисни
Натисни
Click and see more
information
Click and see more
information
Our portfolio:
OUR PARTNERS
Industrial Management Company actively cooperates with state, public, international organizations, such as:

Індустріальні парки, як драйвер формування нової пропозиції в сфері промислової нерухомості України

Індустріальні парки — це один з ключових інструментів економічного розвитку, вони допомагають створити робочі місця, залучити інвестиції та наповнити бюджет.

Відкриття індустріальних парків створить умови для експортно- орієнтованого бізнесу, змінить структуру економіки, зменшить відтік висококваліфікованих фахівців за кордон.


Відповідно до Закону України «Про індустріальні парки» Індустріальний парк (ІП) — це облаштована відповідною інфраструктурою територія, у межах якої учасники ІП можуть здійснювати:

- господарську діяльність у сфері переробної промисловості,

- науково-дослідну діяльність у сфері інформації і телекомунікацій,

- землі ІП мають належати до земель промисловості,

- площа ІП може становити від 15 до 700 га,

- ІП створюється на період не менше 30 років.


Є два блоки ключових учасників процесу реалізації проекту Індустріального парку:

- Ініціатор — девелопер, громада, ОТГ, місто, Сільські рада, інвестор, завод / виробництво, або ДПП. КК, як інструмент процесу.

- Резидент парку — орендар, інвестор, виробництво, фабрика, завод.


Якщо перший підготує і реалізує проект/побудує парк, то і другі не зможуть працювати.

Приватні ініціатори орієнтовані на комерційний результат, а державні — на соціальний результат.


У багатьох поняття індустріального парку засноване на стійкій асоціації зі старими радянськими промисловими зонами — тільки заводи, з мінімальним набором або повною відсутністю сервісної інфраструктури.


Сучасні ж індустріальні парки — це бізнес-міста, які можуть включати в себе широкий перелік об'єктів нерухомості з різним функціоналом:

- промислові;

- складські та логістичні;

- офісні та бізнес-центри;

- оптові магазини і шоу-руми;

- R&D лабораторії і дослідні центри;

- наукові центри та центри навчання;

- соціальна інфраструктура - готелі, хостели, їдальні та кафе, дитячий садок, медичний центр, тощо;

- бізнес-інфраструктура (еко-система парку);

- митні термінали, експортний і маркетинговий хаб, виставкові комплекси та конференц-послуги, інвестиційний центр і бізнес-акселератори, транспортний автопарк, facility & IT послуги;

- технічна підтримуюча інфраструктура — гаражі, відстійники для фур, заправки (АЗС і електро), СТО, вбиральна та інша техніка, переробка сміття і утилізація відходів виробництва, сонячні електростанції і так далі.


Точний баланс площ залежить від багатьох факторів, конкретного майданчика і його розташування. Він визначається в процесі аналізу місця і розробки концепції індустріального парку.


Реалізація одного індустріального парку реанімує регіон розміщення та:

- дає поштовх розвитку інфраструктури,

- розвиток середнього та малого бізнесу, які обслуговують співробітників та потреби парку,

- підвищує рівень життя в регіоні,

- підвищують попит на нерухомість, комерційну, готельну та житлову.

Один працівник на підприємстві створює цілу ланку зайнятості населення регіону.


Типи потенційних резидентів. Цільовими компаніями-орендарями можуть бути найбільші національні компанії, регіональні або місцеве компанії.

Такі компанії розподіляються на таки типи:


За походженням:

- іноземні резиденти;

- іноземні виробники які, вже працюють в Україні;

- українські/вітчизняні;


За типом розвитку:

- які відкривають перше виробництво на території України,

- які масштабують свій бізнес та відкривають нову географічну локацію виробництва,

- переносять виробництво з однієї локації в ІП.


За розміром:

- великі – від 10 000 кв. м і більше,

- середні – від 1000 до 10 000 кв. м,

- малі – менше 1000 кв. м.


За географією:

- місцеві, локальні;

- національні;

- міжнародні.


Пропозиція на ринку промислової нерухомості:

 • Ціноутворення формується виключно старими промисловими об'єктами.
 • Попит на складську нерухомість зростає, ростуть і ціни на старі промислові приміщення, які можна використовувати як під промислову, так і під складську нерухомість.
 • Нова пропозиція промислової нерухомості формується виключно по принципу В2В.
 • Активувалися нові і старі індустріальні парки, очікуємо зростання пропозиції нових об'єктів промислової нерухомості.

Індустріальні парки:

 • В зв'язку з прогнозним прийняттям законів, які стимулюють розвиток індустріальних парків, очікується пожвавлення цього ринку.
 • Очікується перехід від обіцянок до діла у вигляді державного фінансування ІП.
 • Активно починають з'являтися приватні девелопери на ринку індустріальних парків, починають відкриватися консалтингові компанії.
 • Підтримка від держави, «інвестиційні няні» та інвестиційна девелоперська привабливість долучить до українського ринку іноземних операторів та професійних керуючих (CTP, Panattoni Europe).
 • Поступово все більше кінцевих резидентів будуть долучатися до індустріальних парків, а не реалізовувати свої проєкти окремо.

Керуюча компанія індустріального парку: свій серед чужих або чужий серед своїх?

Індустріальний парк - це величезний інфраструктурний проект, синергія учасників, технологій та інновацій якого призводить до загального успіху його бізнес-резидентів. Крім того, в індустріальних парках створюють конкурентні високотехнологічні продукти, що сприяє економічному благу для всієї держави.


Дуже часто замовником створення індустріального парку стають органи місцевої влади, які зацікавлені в стимулюванні інвестиційної активності свого регіону. Вони краще орієнтуються в промисловому і інфраструктурному потенціал своєї області (принаймні повинні), тому компетентно можуть оцінити майбутній бізнес-план індустріального парку. Для облаштування інфраструктурних об'єктів індустріального парку та подальшого його обслуговування створюється окрема юридична особа - керуюча компанія.


26 індустріальних парків, зареєстрованих в Національному реєстрі індустріальних (промислових) парків України, згідно з даними МЕРТ, не мають діючої керуючої компанії. З чим же пов'язана така особливість розвитку індустріальних парків в Україні? Все досить просто і в той же час складно.


У Законі України "Про індустріальні парки" позначені функції керуючих компаній, які беруть в управління проект індустріального парку. Відповідно до цих нормативних актів - керуюча компанія замінює ініціатора проекту. Вона бере на себе всі забов'язання замовника проекту: починає платити орендні платежі на землю, шукає інвесторів, резидентів, несе відповідальність за реалізацію даного проекту в повному обсязі. І навіть інвестує додаткові кошти при необхідності. У зв'язку з цим в Україні немає компаній, що управляють, які змогли б вести проект ІП від початку до кінця. Таких девелоперських фірм з певною репутацією просто не існує. Є компанії, які намагаються залучити інвестора або забудовника. Але це, як правило, не закінчується успіхом. В результаті існуючі діючі індустріальні парки виходять з положення таким чином:

Якщо у приватної особи, наприклад, власника капіталу, бізнесу, заводу є бажання інвестувати кошти у виробництво, він звертається до ініціатора проекту і пропонує розмістити свої виробничі потужності на бажаній території, будучи одночасно і керуючою компанією. Після цього він може також залучити додаткові інвестиції, або ж працювати з існуючими активами. Такий проект, наприклад, реалізований в Індустріальному парку «Коростень», де керуюча компанія є також забудовником. Або ж варіант, коли приватні девелопери самі будують індустріальний парк. Всіма етапами проекту в такому випадку керує їх власна керуюча компанія. Приклад - Індустріальний парк «Біла Церква».

Другий варіант, який використовують ініціатори проекту, - «сам собі керуюча компанія». Вони самі для себе створюють юридичну особу або ж використовують комунальне підприємство для управління. Це, як правило, має такі ж наслідки, як і в першому варіанті - індустріальний парк управляється його ж власником, що часто суперечить принципам ефективного менеджменту.А як повинно бути?
Ключовим фактором успіху індустріального парку є наявність професійної керуючої компанії (КК). Це, по суті, спеціалізована девелоперська організація, яка забезпечує створення, розвиток і експлуатацію інженерної інфраструктури, привертає промислових резидентів і надає їм комплексну підтримку на всіх етапах виконання їх інвестиційних проектів.

Варто так само відзначити основні функції хорошою керуючої компанії, це:
а) залучення інвестицій і наявність власних коштів для старту;
б) організація промислового брокериджа - залучення резидентів в індустріальний парк;
в) тісна комунікація з місцевою владою і ініціатором проекту;
г) project management - професійне управління процесом проектування і будівництва об'єкта;
д) property management - управління готовим, вже побудованим парком (технічне, адміністративне управління, охорона, прибирання).

Обсяг функціональних обов'язків керуючої компанії підтверджує той факт, що керуюча компанія - це окрема професійна одиниця з управління індустріальним парком, зацікавлена ​​в ефективному розвитку проекту та отриманні прибутку по стратегії Win-Win. І на превеликий жаль, на сьогоднішній день на ринку України таких компаній просто не існує.

Проблеми розвитку агропромислових парків в Україні, або чому їх немає?

Розберемо поняття «АГРОПАРК».

Агропромисловий парк - організована на виділеній ділянці промислова територія, що забезпечує сільгоспвиробників матеріально-технічною базою для переробки, зберігання, транспортування і реалізації сільськогосподарської продукції.


Такі парки мають різновиди, серед яких: агроекологічний, науково-технологічний та інші типи АГРОПАРКів. При цьому перший тип використовується для розвитку агроекології, а другий - агронауки і агротехніки.


Цей окремий формат індустріальних парків успішно розвивається в багатьох країнах світу, і зарекомендував себе, як ефективне виробниче рішення для аграріїв. Але в українській практиці він юридично не визначений і ніяк не описаний в законодавчих актах. На пострадянському просторі віддаленим прототипом були овочеві бази.


Ось тільки сучасні агропромислові парки набагато більші і технологічніші. Їх ключова задача - скоротити ланцюжок від виробника сільськогосподарської продукції до кінцевого споживача.


Основні користувачі таких парків:

фермерські господарства;

агропідприємства;

компанії, які виробляють сільгосппродукцію;

сервісні компанії, що працюють в агросекторі.

У світовій практиці промислова частина агроіндустріального парку займає площу від 10 до 160 гектар. А якщо до складу парку включити поля для вирощування культур, то його розмір може досягти декількох тисяч гектар.


З чого складається агропромисловий парк?

Класичний агропромисловий парк забезпечує повний ланцюжок вирощування та обробки. Вона включає в себе вирощування культур, збір врожаю, розподіл, переробку, зберігання, транспортування і продаж.


Такий набір завдань формує структуру парку, що складається з:

промислових об'єктів для переробки;

оптово-роздрібних складів (включаючи холодильні);

транспортного підприємства;

адміністративної та сервісних служб.

Залежно від типу парку в нього також можуть входити поля для вирощування культур, торгові майданчики для продажу агротехніки, дослідні та навчальні центри, бізнес-інкубатори, митні склади і інші об'єкти.


Крім стандартних послуг з охорони, прибирання, технічного обслуговування об'єктів нерухомості та техніки, агропромислові парки можуть надавати послуги по упаковці та сортуванню, утилізації відходів, створенню каналів збуту. Це спричинить за собою створення додаткових підприємств на їх території.


Чому важливо створювати АГРОПАРК?

Агропромисловий парк об'єднує різні ланцюжки агровиробництва, полегшує управління і створює економію за рахунок єдиної території і централізованого формування доходів для:

 • агропідприємств;
 • складів;
 • логістичних і торгових компаній.

Такі парки створюють вертикально і горизонтально інтегровані ланцюжки створення вартості.

Також вони виконують три ключові функції:

 • Центр сільської трансформації: організація збору та зберігання продукції сільгоспвиробників, сприяння розвитку сільського господарства в регіоні розміщення;
 • Агропромисловий комплекс: об'єднання функцій збору, переробки, виробництва, досліджень і розробок, торгівлі та працевлаштування населення;
 • Консолідаційний центр: зберігання, розподіл і постачання сільгосппродукції з урахуванням потреб споживачів протягом всього року.

На макрорівні розвиток агропромислових парків створює ланцюжок доданої вартості, стимулює розвиток регіонального сільськогосподарського ринку, створює робочі місця, а також зміцнює малий і середній бізнес.


Системний підхід допомагає підвищити конкурентоспроможність дрібних регіональних фермерів і виробників на рівні країни і глобальних ринків. Виходить, що АГРОПАРК формують центри зростання та інновацій, підтримують місцевий розвиток і сприяють створенню стійкої моделі розвитку агропромислового комплексу країни.


Кілька слів про розвиток агропромислового комплексу.

Агропромисловий парк - це не сукупність різних об'єктів, а агропромислова стратегія, націлена на економічний розвиток і створення робочих місць. У свою чергу, економічний розвиток і зростання зайнятості в сільській місцевості обумовлені комерціалізацією агропромислового комплексу країни. Підприємства, зайняті в ньому повинні ефективно працювати і реагувати на мінливі вимоги ринку.


Агропромисловий сектор формує високі рівні прямої і непрямої зайнятості на одиницю інвестицій. Досвід інших країн показує, що один АГРОПАРК може створювати від 1000 до 3000 прямих і непрямих робочих місць - на додаток до зростання доходів дрібних фермерів.


Збільшення доходів місцевого населення буде досягнуто за рахунок інтеграції дрібних фермерів і обробних підприємств в ланцюжок створення вартості. Це збільшить додану вартість на місцевому рівні, створить додаткові робочі місця в сільській місцевості та підвищить загальну ефективність сільськогосподарського виробничого ланцюжка.


Проблеми державного регулювання.

Такого поняття як «агропромисловий парк» немає ніде в законодавчих та нормативних актах України. Тому ініціаторам таких проектів розраховувати на державну підтримку не доводиться. Законодавче врегулювання такого напрямку може дати хороший імпульс для розвитку сільськогосподарської галузі України.


Існує кілька проектів агропромислових парків. Але, на відміну від сектора індустріальних парків, тут ініціаторами стають не представники державних інститутів або профільних міністерств і навіть не сільгоспвиробники. Питанням починають займатися компанії, які побічно, а часом взагалі ніяк не пов'язані з сільським господарством.


Це викликано відсутністю держрегулювання, яке:
не дозволяє залучати на цей напрямок державне фінансування,
не формує преференції,
не дають пільг для ініціаторів і учасників.
Тому АГРОПАРКи поки будуть цікаві тільки непрофільних девелоперам і сервісним компаніям, які побічно організовують додаткові ринки збуту своєї продукції. Вони заробляють на організації бізнес-процесів всередині парків.

Для держави дуже важливо підтримувати подібні проекти, які створюють необхідні виробничі ланцюжки, які об'єднують аграріїв і дозволяють активно розвивати сільське господарство в регіонах.

Що далі?
Необхідно якнайшвидше закріпити в нормативних державних актах поняття «агропромисловий парк» і формалізувати профільні інструменти стимулювання напрямку.

Профільні інструменти стимулювання повинні передбачати пряме наскрізне стимулювання ініціаторів і стимулювання на місцевому рівні. Особливо важлива підтримка в контексті умов оренди землі і вартості використовуваних енергоресурсів.

Для цього необхідно:

Сформулювати чітке поняття типів агропромислових парків, з майбутньою розробкою галузевих стандартів. Можливе створення нового закону, що регулює ці положення, або компіляція положень в існуючий закон України «Про індустріальні парки».

АГРОПАРК поєднує в собі цілий набір видів діяльності: виробництво сільгосппродукції, переробка, зберігання, виробництво харчової продукції, митна інфраструктура, лабораторія, торгова площадка, транспортний парк, тарне виробництво, обробка продуктів та інша супутня діяльність.

Розробити перелік державних та інших стимулів розвитку агропромислових парків. Він може включати в себе: субсидування на державному і місцевому рівні, включення в держпрограми підтримки сільського господарства, податкові преференції для ініціаторів і резидентів, пільгові умови підключення до енергомереж, пільги на використання енергоресурсів та інші стимули.

Об'єднання ключових гравців агроринку, девелоперів та інших зацікавлених сторін для здійснення галузевого лобіювання, формування стратегій розвитку та збуту, спільного залучення інвесторів в галузь і інших цілей.


Для реалізації програми розвитку агроіндустріальних парків в національному масштабі необхідно проявити політичну волю, щоб взяти на себе відповідальність за ініціювання та координацію. Але економічний ефект для держави і всіх учасників процесу вартий того, щоб зрушити ситуацію з мертвої точки.

Реновація промислових кварталів і районів. Варто чи ні?

Багато з колишніх промислово-складських територій України занедбані і вже не використовуються, тому актуальним питанням може бути їх реновація в нові прибуткові проекти для економічного розвитку міста. Велика промисловість, яка займає багато місця і порушує екологію міст, повинна йти за їх територію. Замість промзон повинні залишатися окремі високотехнологічні кластери, інфраструктурні об'єкти та управлінські офіси. Такі проекти при ефективному їх аналізі, плануванні із залученням фахівців у сфері консалтингу, становлять інтерес, як для міської влади, так і для девелоперів та інвесторів.


Незважаючи на те, що «застарілі» промислові зони зазвичай займають до 10% в загальній структурі міста, стан таких територій має велике значення для архітектурного вигляду і економічного розвитку. Занедбані промислові зони, в яких відбувається реновація, отримують другий шанс, відбувається зміна їх функціонального призначення і подальшого використання: можуть бути побудовані житлові об'єкти, комерційні приміщення, торгово-розважальні центри і інфраструктурні об'єкти. Однак, процес вимагає складної і тривалої юридичної підготовки проекту і істотних капіталовкладень, знесення старих будівель, перенесення інженерних мереж або рекультивації земель.


Відомі приклади реновації виробничих районів за кордоном:

 • У Нью-Йорку, наприклад, на місці що стало непридатною залізницею з'явився знаменитий індустріальний парк Highline.
 • У Лондоні район покинутих доків перетворили в популярний Центр сучасного мистецтва. Для їх перепланування та реновації в 1981 році була створена спеціальна корпорація London Docklands Development Corporation. Крім редевелопменту в місті також були реалізовані комплексні проекти реновації постіндустріального району East End і залізничного вокзалу King's.
 • Приклади редевелопмента занедбаних підприємств можна знайти і в таких європейських містах, як Берлін, Відень, Ганновер, і багатьох інших. Наприклад, в Парижі під арт- і медіакластери давно вже використовують колишні вокзали і старі фабрики.
 • У Берліні на місці старої залізничної станції розташований знаменитий музей сучасного мистецтва Hamburger Bahnhof - Museum für Gegenwart ( «Гамбурзький вокзал»).
 • Також в столиці Німеччини територія колишнього пивоварного заводу Kulturbrauerei була переобладнана під кінотеатри, паби, клуби, концертні майданчики і музейні центри.
 • Зона старої водонапірної станції Wasserturm перетворена в житловий комплекс. При цьому такі проекти стали не тільки привабливими з точки зору розвитку туристичної діяльності, а й є економічно прибутковими об'єктами.

Редевелопменту піддаються не тільки промислові площі, а й портові термінали, транспортні вузли та багато інших об'єктів, які в результаті набувають нового статусу і функціонального призначення.


Якщо говорити про Україну, то столиця не є винятком - в Києві накопичилася велика кількість територій раніше функціонуючих промзон. Наприклад, за інформацією Сергія Данилюка, партнера і представника компанії John Fotiadis Architect (JFA) в Україні, виробничий сектор економіки Києва формують близько 10 000 підприємств, розташованих в 20 промислових районах міста. «Однак більше половини з них мають застарілі і зношені виробничі фонди. Продукція багатьох компаній не користується попитом, їх приміщення здаються в оренду, а території зайняті відходами становлять екологічну небезпеку. Як результат, більшість промислових підприємств Києва потребує реструктуризації або перепрофілювання, а їх території - в більш ефективному використанні і істотному поліпшенні якості забудови ».


Сьогодні, до того ж, соціально-економічні цінності існування людства перейшли на новий рівень сприйняття - на перший план вийшли екологічна ситуація, цілі сталого розвитку та соціальна складова, відтіснивши індустріальні чинники зростання. Тому, так чи інакше, питання редевелопмента промислових територій в містах з кожним роком ставатиме все більш актуальним. І, на думку багатьох експертів, дуже багато київських промислових зон мають високий потенціал розвитку і чекають інвестицій і свій ренесанс.


У Києві вже були реалізовані кілька успішних проектів реновації територій і об'єктів:

 • «Арт-завод« Платформа »- успішно функціонує креативний кластер, реалізований проект редевелопмента колишнього Дарницького шовкового комбінату імені В. Яськова в Києві.
 • UNIT.City - технопарк з кампусами для навчання і R&D, створений на території Київського мотоциклетного заводу недалеко від центральної частини міста. Перший Український інноваційний парк, формує екосистему для розвитку бізнесу в сферах високих технологій та творчих індустрій.
 • Столичний завод «Більшовик», ще один хороший приклад - став торгово-розважальним центром з готелем під назвою «Космополіт».
 • Реновація промислової зони Рибальського півострова, яка стартувала в 2016 році. Після затвердження детального плану території девелопер проекту, компанія Riverside Development (нині Saga Development - прим. Ред.), запропонувала побудувати на місці колишньої промзони біля Дніпра житловий комплекс Rybalsky - житлові квартали з вбудованими комерційними приміщеннями та соціальною інфраструктурою.
 • «Комфорт Таун» - розташований в Дніпровському районі столиці по вул. Регенераторною, 4, побудований на території колишнього Київського гумотехнічних регенераторного заводу, в межах промислової зони «Березняки». На відстані 300 м від комплексу розташований великий транспортний вузол, в 15 хвилинах до станцій метро «Дарниця» і в 5 хвилинах до метро «Лівобережна». Час в дорозі до міжнародного аеропорту «Бориспіль» становить 30 хвилин.
 • Багатофункціональний житловий комплекс "Great" в Києві. Ділянка землі між вулицею Причальної і Дніпровською набережною на лівому березі Дніпра є класичною промзоною, але з дуже вигідним розташуванням - в 150 м від Дніпра з видом на правий берег. Тут розташовувалися два непрацюючих бетонних заводи, стройкомбінат, кілька СТО, склади і гаражні кооперативи. У 2017 році в Київраді затвердили детальний план території, згідно з яким протягом 20 років ця місцевість повинна змінитися до невпізнання. Новобудова буде складатися з тринадцяти 26-поверхових будинків, на перших поверхах яких розмістяться магазини, кафе, салони краси і банківські відділення.
 • Якщо розглядати Україну в цілому, то прикладом інший успішної реновації промислової зони може стати і Renovation - це інноваційний центр на території ревіталізованого заводу в Івано-Франківську, сфокусований на чотирьох напрямках розвитку регіону: новій економіці, урбаністиці, сучасному мистецтві і неформальній освіті. Мета проекту - реалізувати потенціал міста та регіону, стимулювати підприємництво і економіку і створити діючу модель для інших міст. Подібні інвестиції - один з видів «краудфандінга».
 • Precarpathian Industrial Park (Аркан) - площею 19,3 га. Концепція парку була представлена ​​на конференції «Бізнес для розумних міст». Тип парку - браунфілд (brownfield), тобто створений у колишній промисловій зоні. Парк буде розташовуватися на території раніше існуючих виробничих потужностей міста, які знаходяться на реконструкції і капітальному ремонті. Місією парку називають створення умов для взаємного розвитку бізнесу і регіону. Він орієнтований на виробництво з високою доданою вартістю: верстатобудування, робототехніку, приладобудування, електротехнічну промисловість, побутові машини і прилади та інші галузі промисловості.
 • Індустріальний парк «Біла церква» - пропонує комплексне рішення для організації виробництва, яке включає: землі промислового призначення на продаж або оренду; розвинену інфраструктуру з комплексними інженерними мережами; гарне розташування з досить кваліфікованою і недорогою робочою силою; досвід провідного українського девелопера, консультаційні послуги і можливість спільних інвестицій. Зручна логістика - автомобільні дороги: міжнародна траса М05 - Київ-Одеса, Р04 - Київ-Фастів-Біла Церква, Р32 - Кременець-Біла Церква; 2 залізничні станції; Відділ митного оформлення.

У той же час, треба підкреслити, що реалізація таких проектів в Україні далека від ідеалу. Адже мова йде про дуже високий рівень інвестицій. Українські девелопери і місцева влада часто просто не мають бюджетів для масштабних проектів реновації промислових територій і створення громадських зон, розвитку та утриманню таких районів. Тому часта нинішня модель розвитку колишніх індустріальних об'єктів столиці - це їх очищення з подальшим будівництвом житлових кварталів, де інвесторами виступають приватні особи.


Які ж існують ключові проблеми реалізації проектів реновації промислових кварталів?

Досить великий масштаб і складність таких проектів.

На даний момент самі «ласі шматочки» території Києва належать великій кількості приватних або державних власників. Багато колишніх промпідприємств міста потребує реструктуризації, реновації, перепрофілювання і більш ефективного використання територій. Наприклад, черговий з таких об'єктів - територія під назвою «Теличка», розташований на Правому березі Києва між станціями метро «Видубичі» і районом Корчувате. Загальна площа промислових територій Телички становить близько 425 гектарів. Привабливість цієї ділянки для інвесторів очевидна. Особливо привабливим є наявність інженерних комунікацій і потужностей, в першу чергу електричних, а також локація поблизу великих транспортних розв'язок і станцій метро. Висока вартість реалізації проектів редевелопмента, а також відсутність затвердженого Генерального плану міста не сприяють проведенню реновації.


Проблема призначення землі промзони.

Справа в тому, що з точки зору місцевої влади, промислові зони залишають поле для маніпуляцій. Можна, наприклад, не змінювати цільове призначення ділянки. У такому випадку інвестор просто не зможе побудувати на ньому об'єкти житлової нерухомості. Часто не зовсім зрозуміла структура власності землі в промзонах. Частково вона може належати місту, міністерствам або іншим відомствам, при цьому окремі об'єкти можуть перебувати у приватній власності.


Відсутність ефективної кооперації муніципалітетів, девелоперів, приватних інвесторів і всіх інших учасників даного процесу.

Дуже часто всі вони діють розрізнено не допомагаючи один одному, а навпаки, надаючи всілякий опір. Часто власники не можуть почати девелоперську діяльність на промислових територіях так само через наявність економічних і політичних ризиків в країні. Крім того, існують бюрократичні, адміністративні та корупційні проблеми, а також складності природного, технічного та інфраструктурного характеру, наприклад, необхідність розміщення додаткових під'їзних шляхів для автомобільного транспорту, ін. Погіршує ситуацію спрямованість роботи міської влади на винос великих виробництв за територію міст, що, тим не менш, в повній мірі так і не реалізовано на практиці.


Рішенням існуючих проблем може стати ефективний розподіл функцій серед усіх учасників процесу. Перше, що важливо зробити, це закріпити реновацію даних ділянок в Генеральному плані розвитку міста. Після цього формалізувати юридичні та дозвільні процедури - влада спільно з девелоперами повинні очистити дані території шляхом виселення діючих заводів, їх викупу або об'єднання в єдині юридично оформлені адміністративні одиниці. Після того, як юридичні ризики будуть мінімізовані, інвестори і девелопери зможуть підключитися до проекту на етапі готовності території до початку його реалізації. Тому, розробка і прийняття довгострокових програм розвитку міського простору і відпрацювання механізмів кооперації влади і бізнесу буде сприяти успішному розвитку таких територій, перетворивши старі промзони в сучасні офісні, культурні і ділові центри.

Проблемы выбора участков, или Почему многие индустриальные парки Украины не работают?

По результатам рабочих поездок и мониторинга индустриальных парков, которые осуществила компания, в нескольких регионах Украины был сделан один неутешительный вывод. А заключается он в следующем: очень много (до 30%) индустриальных парков не работают из-за непродуманного выбора земельных участков, на которых затем планируется размещение индустриальных парков.


На рынке индустриальных парков Украины работают две категории инициаторов таких проектов — частные и коммунальные предприятия.


Частные девелоперы более ответственно относятся к выбору земельного участка и затрачивают много усилий на его предварительную оценку. И речь идет не только о денежном аспекте.


В первоначальный анализ участка включают оценку:

 • конфигурации участка;
 • транспортной и пешеходной доступности, логистики подъездных путей;
 • наличия и длины фасадной части участка;
 • геологических и геодезических характеристик;
 • наличия юридических обременений, арестов, залогов, наличия сторонних собственников;
 • наличия сервитутов и охранных зон;
 • юридического статуса и целевого назначения земельного участка, кадастра;
 • наличия и/или отдаленности подвода коммуникаций (газа, воды, электричества);
 • предварительных ТУ на подключение к сетям. Изучаются соседние участки, через которые потребуется прокладывать сети;
 • наличия генерального плана района размещения и необходимости его разработки;
 • наличия строений, их функционального назначения и состояния;
 • близости к трудовым ресурсам, их качественного состава;
 • рыночной стоимости в зависимости от формы владения (собственность или аренда).

Только после того, как все эти параметры удовлетворяют инициатора проекта, происходит приобретение и оформление земельного участка. Затем при необходимости изменяется функциональное назначение участка, и далее по стандартной процедуре — концепция, управляющая компания, проектирование, строительство, запуск резидентов парка.


К сожалению, местные громады и областные власти, которые выделяют участки под индустриальные парки, зачастую действуют по другому сценарию. По каким-то своим соображениям они отводят земельный участок или часть промышленной зоны. После этого выделяют средства на разработку генерального плана, выбирают управляющую компанию или создают свою, формируют концепцию. После регистрации ИП в реестре индустриальных парков Украины начинается проработка технических характеристик участка, сетей и прочего. И на этом этапе возникают неприятные сюрпризы, которые в 50% случаев делают невозможной дальнейшую реализацию проекта. Либо стоимость проекта возрастает в разы, и его реализация теряет всякий смысл. Вот несколько примеров «неприятных сюрпризов», которые поставили крест на строительстве индустриальных парков:


Весь участок представлял собой торфяник, подготовка площадки под строительство обошлась бы неоправданно дорого.

Часть территории принадлежала военному ведомству. Суды с военной прокуратурой.

На выделенном участке находятся четыре других собственника, которые уже четыре года судятся с инициатором проекта.

На выделенном участке шесть строений принадлежат разным компаниям. Продавать их или уходить они не планируют и не дают возможности реализовать проект.

До ближайшего источника подключения к электросетям 16 километров.

Собственники прилегающих участков не дают согласия на прокладку сетей через свою территорию и протестуют против создания по соседству промышленной зоны.

Участок пересекает транзитная газовая труба с охранной зоной. Вынос влетает в крупную сумму.

И таких примеров немало, а самое неприятное, что они продолжают множиться. Подобная халатность при выборе участков под индустриальные парки обходится очень дорого. Это касается как финансовых потерь местных громад, так и значительных временных затрат на реализацию проекта в непригодном месте.


Чтобы избежать подобных ситуаций, наша компания предлагает на законодательном уровне внедрить процедуру предварительной оценки участка, который планируется выделять под индустриальный парк. Такая оценка должна включать весь перечень проверок, которые были перечислены в начале статьи, и предоставляться в виде отчета о комплексном аудите земельного участка.


Аудит должен состоять из следующих основных разделов:

 • текущий статус участка;
 • месторасположение и конфигурация;
 • юридический аудит;
 • технический аудит;
 • оценка обеспечения коммуникациями;
 • риски и возможность их минимизации.

И только после общего положительного заключения можно отводить участок и начинать все необходимые процедуры. Такой отчет должен быть обязательно представлен как обязательное приложение к концепции, подаваемой в Министерство экономического развития и торговли для внесения в реестр индустриальных парков.

6 мыслей о том, как в Украине могут заработать индустриальные парки

Инициированные в Верховной Раде законопроекты требуют доработки.

23 июня в Верховной Раде зарегистрировали законопроекты по стимулированию развития индустриальных парков (№3724 и №3725). Это не может не радовать. Затишье в работе над развитием этих объектов сильно затянулось: с 2015 года ни законодательными преференциями, ни какими-либо другими позитивными изменениями эту отрасль никто не радовал. Впрочем, к зарегистрированным законопроектам есть ряд вопросов.


1. Вызывает недоумение фокус законодателей на стимулировании именно экспортоориентированных предприятий. У нас есть свой внутренний рынок, который нужно развивать и наполнять товарами и услугами. Но в законопроектах почему-то львиная доля льгот прописаны под стимулирование экспортоориентированных производств.


2. Из более чем 40 зарегистрированных в Украине индустриальных парков лишь 12 являются частными, остальные 31 – либо в государственной, либо в коммунальной, либо в комбинированной собственности. Тем не менее льготы и преференции, предлагаемые в законопроектах, практически не учитывают актуальные интересы большинства инициаторов от ОТГ. И индустриальные парки, созданные по инициативе глав городов и ОТГ, остаются, по сути, за скобками.


3. Освобождение резидентов парков от ввозной пошлины на иностранное оборудование и комплектующие – очень хорошая стимулирующая преференция. Но этот процесс нужно очень скрупулезно контролировать. В свое время из-за слабого контроля была похоронена идея свободных экономических зон: недобросовестные поставщики оборудования и сырья начали использовать эту лазейку для ухода от уплаты таможенных пошлин.


4. Включение в состав индустриальных парков различных объектов – отелей, профессиональных кампусов и другой коммерческой и социальной недвижимости – приемлемо. По сути, любая концепция, которую мы разрабатываем, представляет собой не чистую промзону, а некий бизнес-город. Однако сочетание подобного рода объектов не должно быть доминирующим. Кроме того, между промышленной и другими типами недвижимости должны соблюдаться охранные зоны. А это приведет к потерям площадей будущей возможной застройки.


5. В создании единого регулирующего органа есть свои плюсы и минусы. Участники рынка индустриальных парков остро нуждаются в профильной организации, которая регулировала бы работу отрасли, развивала ее и отстаивала ее интересы. Все, кто заходит на этот рынок, сталкиваются с одной и той же проблемой: нет единого органа, который бы регулировал, сертифицировал, создавал правила и критерии для парков, занимался лоббизмом, наконец. У всех наших соседей (Польша, Словакия, Турция, Россия) работают мощные ассоциации индустриальных парков, которые являются и лоббистами, и инициаторами законопроектов, и сертифицирующими органами. Речь идет именно о поддерживающей функции, а не о функции надсмотрщика.


В то же время не стоит забывать, что при Министерстве экономики уже есть подразделение, которое курирует индустриальные парки: каждый квартал он собирает отчетность, регистрирует новые парки и т.д. То, что подразделение недостаточно активно и не имеет тех функций, которые прописаны в законе, – вопрос, скорее, внутренней организации министерства. Один из возможных неприятных эффектов создания единого регулирующего органа – появление коррупции. Я не говорю, что именно так произойдет, но учитывая опыт создания любых новых контролирующих органов в Украине побочный эффект вполне возможен.


6. Что касается стимулирующих инвестиционных преференций для индустриальных парков, то к ним у меня один вопрос: есть ли для этого финансирование в бюджете? Можно добавлять сколько угодно компенсирующих стимулов, но вопрос в их обеспечении. Согласно уже действующему закону об индустриальных парках, управляющие компании и инициаторы проектов могут получать от государства беспроцентные кредиты. За все время существования этого закона не было выдано ни одной гривны. Согласно тому же закону, подведение сетей должно компенсироваться за счет бюджетов местных общин или государства. Никто этого не делает. Поэтому прописанные в новых законопроектах компенсации – хорошая идея, но будет ли она реализовываться? Я лично очень сомневаюсь. Не в том состоянии страна и ее экономика.


Наконец, как к инициативе предоставления налоговых льгот отнесется Международный валютный фонд? В меморандуме о сотрудничестве четко прописано, что никакие налоговые преференции отдельным отраслям не допускаются. И что подумают те промышленники, которые не попадут в индустриальные парки? Захотят ли они платить налоги в полной мере, в то время их конкуренты будут пользоваться налоговыми каникулами? Вопрос открытый.


В целом же появление этих законопроектов считаю позитивным фактором. Инициатива хорошая, хоть и требует доработки. Законопроекты можно принять, а дальше вносить правки и совершенствовать.

IP "Soltanivka" inspected by people’s deputies

On May 25, a meeting between the industrial park "Soltanivka” organizers presented by Oleg Chernetsky, the representative CEO Industrial Management Company (IMC) Valerii Kirilko with the Verkhovna Rada of Ukraine deputies Dmytro Kisilevsky, Igor Marchuk and Hanna Purtova was held.


In the course of the meeting the industrial park "Soltanivka" was presented and a viewing of the park’s land plot was conducted. The perspectives of the industrial parks development as well as draft laws, which are currently under consideration in Verkhovna Rada, were discussed during the meeting.


Industrial Park "Soltanivka" recieved a high estimate for the optimization stage and the quality plan of implementation.

Industrial park "Soltanіvka" was presented to the Kaliniv community

On May 27, a presentation of the industrial park "Soltanivka" was held. The IMC team visited Kaliniv OTG, Kyiv region. The industrial park was represented by Oleg Chernetsky (the park initiator) and Valeriy Kirilko (CEO IMC).


Representatives of the Kaliniv OTG received information about the possibilities and prospects of the industrial park "Soltanivka" on the territory of the Kaliniv community. Agreements about the development of the industrial park, the systemic interaction on this project were reached.

09.06 команда IMC прийняла участь в онлайн дискусії на тему: «Індустріальні та технологічні парки: досвід Польщі для України»

В якості спікерів виступали українські та польські експерти з питань розвитку індустріальних парків у Польщі та Україні.

На заході були обговорені такі питання, як:

• поширення польського досвіду серед органів місцевого самоврядування України;

• питання активності і участі місцевого самоврядування та держави в розвитку індустріальних парків і модернізації економіки України;

• ефективність системи самоврядування України в аспектах створення та розвитку індустріальних парків;

• 3 законопроекти, які створюють екосистему підтримки промисловості, які діють від моменту створення ІП і до моменту запуску виробництва;

• пільги для іноземних інвесторів та резидентів, які будуть надані учасникам ІП для інвестування в Україну, створення виробництв та підприємств, отримання безпосередньої підтримки з боку держави.

A meeting of the IMC company and potential residents of the industrial park "Soltanivka" - "Zalizobetonnykh Konstruktsiy Factory"

There is also another potential resident of the park with whom agreements about the development of the industrial park "Soltanivka" were reached.

The following issues were discussed:

• conditions of the factory placement in the territory of the park;

• planning of the land where factory will be placed;

• transport logistics of the park with the considering of other participants;

• technical characteristics of the industrial buildings of the factory;

• interaction at the stage of development between the IMC company and the factory representatives;

• other organizational and technical issues.

Участь у щорічній агровиставці АГРО2021

Цього року з 8 по 11 червня в Києві на ВДНГ відбулася щорічна агровиставка, на якій була присутні представники компанії IMC.

АГРО-2021 — найважливіша подія агропромислового сектору України і ефективна платформа для демонстрації найновіших галузевих досягнень, інноваційних рішень і технологій.

Наша компанія відвідала виставку та запропонувала для агропромислового комплексу

БЕЗКОШТОВНО

земельні ділянки під агровиробництво, агросклади, агробізнес та агропереробку в індустріальних парках України.

Така пропозиція була сприйнята українськими агропромисловцями з великим інтересом. Представники компанії IMC зустрілися з партнерами та потенційними резидентами індустріальних парків, які розвиває IMC.

Була проведена велика кількість переговорів з агропідприємствами, які планують стати резидентами та розміщуватися на території індустріальних парків, які розвиває IMC. Були намічені шляхи для плідної подальшої співпраці.

16 червня 2021 року IMC виступили з доповіддю у міжнародному семінарі «Переваги та стимули для екоіндустріальних парків»

Організатор семінару «GEIPP Ukraine», UNIDO.

Головна ціль заходу - поділитись міжнародним досвідом стосовно переваг і стимулів розвитку екоіндустріальних парків та обговорити потенційні переваги впровадження ЕІП в Україні в колі освітян, науковців, представників держсектору та бізнесу.

Міжнародні експерти розповідали про переваги екоіндустріальних парків, стимули та найкращі практики впровадження ЕІП в світі. Дуже цікавою була актуальна інформація про практичну реалізацію досвіду різних країн та стимулювання компаній промислового сектору економіки державою.


Українські експерти розповідали про тенденції розвитку екоіндустріальних парків України та готовність України до впровадження політики пов’язаної з екоіндустріальними парками.


На семінарі команда IMC:

• розповідала про економічну доцільність створення екоіндустріальних парків в Україні;

• розповідала про два типи екоіндустріальних парків:

1. Еко-парки, які організовано займаються переробкою або утилізацією відходів різного походження (промислового або іншого);

2. Промислові парки, в яких активно використовуються екологічні технології, які направлені на зменшення шкідливих викидів та відходів підприємств, які працюють в промисловому парку.

• говорила про те, що надважливо розуміти, що створення екологічних індустріальних парків є доцільним не тільки з точки зору покращення екологічної ситуації в країні. Кожен проект ЕІП є дуже прибутковим бізнесом, потенціал якого досі не розкритий в Україні.

• зауважила, що Україна є однією з найбільш забруднених країн Європи. Тому масове впровадження еко-технологій в процесі будівництва нових промислових зон є одним з надважливих завдань учасників цього процесу.

• продемонструвала приклади успішних екоіндустріальних парків світу та розповіла про їх вплив на економіку.

OUR CONTACTS

+38 099 364 09 00
+38 099 364 09 99
info@industrialpark.org.ua

Ukraine, 01021, c.Kyiv,
BC"Carnegie Tower"
st. Klovskyi Uzviz 7а, placement 51, office 2

1. Analysis of land plots considered for industrial parks. Analysis of industrial zones for renovation or organization of industrial parks.

The starting point for an industrial park set-up is the correct selection of a land plot. The IMC team will select the appropriate site for you and implement all the necessary procedures for its allotment / purchase and transfer to the required legal status.


List of services at this stage:

• a comprehensive study of the selected area (feasibility study);

• logistical characteristics;

• availability / distance to transport communications;

• the presence of any real estate on the territory;

• technical characteristics, such as the site shape and relief;

• availability of labor resources in the surrounding areas and settlements;

• making a list of potentially profitable land plots for the IP construction;

• for residents we select and evaluate promising locations and sites for construction based on specialization and business orientation.


Based on this analysis and the collected market information, recommendations will be provided in the form of a feasibility study, taking into account the existing technical limitations and capabilities of the land plot.

2. Development of the industrial park concept and architectural master plan. Drawing up of two types of concepts: a business concept and a concept for registering in the industrial parks register of Ukraine.

List of services at this stage:

• Detailed analysis of the existing site, logistics and communication support;

• Marketing and technical concepts development, description of the IP format;

• Architectural master plan with potential objects description;

• The IP costs and payback economic calculation.


The developed concept will include the following features:

• site location, current condition, neighboring surroundings, and facilities on it;

• recommended format of the complex and its filling:

• strategy for attracting residents ("anchor" residents and others);

• architectural concept of the project.


Before creating the park concept, we conduct a detailed analysis of all factors that may affect the IP success and profitability, and work out several possible development options. The developed concept format corresponds to the format required for registration in the State Register of Industrial Parks of Ukraine.

3. Industrial Park promotion, search for residents and investors and providing them with further comprehensive assistance. Marketing. PR.

The IP marketing strategy crafting and implementation include:

• marketing concept and strategy development;

• outlining the real benefits of accommodation for the future park residents;

• development of brand name, logo and all relevant attributes for the IP;

• creation of the IP business card site;

• creation of relevant pages in social networks;

• launch of a PR campaign;

• development of the IP presentation for direct-mail;

• development of a presentational booklet;

• development of a script for a presentational commercial.


The next work stage is the industrial park promotion and commercial sale (lease) of the IP space, which includes all the necessary business processes:

• an advertising campaign development and implementation;

• search for the industrial park residents and participants;

• IP presentation mailing and e-mailing;

• telephone marketing for potential residents;

• organizing viewings of the site to potential residents;

• organizing IP presentations at profile business events and conferences;

• IP presentations to foreign potential residents and intermediaries;

• creation of a "clearing house" for work with potential clients, holding project presentations with the state and business representatives participating;

• development of a standard lease or sale agreement, conducting negotiations with potential customers and concluding contracts for rent or sale of premises;

• brokerage (rent, sale) of the IP premises or land plots.


The company will set up sales offices both on the territory of the object and in the company's central office in Kyiv. In the process, a team of brokers and staff servicing this process will be formed (lawyers, accountants, cashiers, advertisers, PR specialists, etc.).

4. Project development: Organization of the IP design and construction (networks and communications, industrial and other facilities).

The company's specialists will fully represent the interests of the customer at the design and construction stage.


IMC will perform design and construction works in the framework of assistance process.

Designing:

• development of design documentation for construction, including: architectural and construction, technological, structural, engineering solutions;

• organization of interaction with the state permitting authorities;

• registration of permits, including construction permits and construction objects commissioning;

• working design management and coordination ensuring compliance of working documentation with the requirements of the agreed stages.


Construction:

• development and optimization of the construction program;

• control over the construction timing and budget;

• obtaining approvals for works on external communications;

• control over the construction works quality and safety;

• coordination of the project participants’ operational meetings;

• control over the preparation of the facility for commissioning;

• conducting tender procedures for the selection of general and other contractors for construction;

• project management and supervision of the construction stage;

• coordinating the work of third-party organizations;

• construction of roads and necessary infrastructure.


At the construction stage, the most important thing is to control the timing and quality of works, and costs. Thus, the construction will be carried out under the constant supervision of the IMC management team, which will control the quality of work, initiate interim payments and monitor compliance with deadlines.

5. Management of a ready-made industrial park facilitating its profitability. Facility – management.

The IP management is a set of measures related to the operation of buildings, ensuring proper conditions for the facility operation in accordance with its purpose, as well as making a profit from this type of activity.


In the process, the company management staff will be formed and business processes will be established that will allow the most efficient management of the facility, getting the most profit from its operation. The list and quality of services can be adapted to the wishes of the owner or individual owners / tenants.


The standard package of services for maintenance and operation of the general infrastructure of the park includes:

• Creation, development, operation of engineering infrastructure, supply and facilities connection to utilities.

• Maintenance of engineering networks: heat supply, storm sewerage, fire water supply, water supply and drainage, electricity.

• Maintenance of the territory under the objects of common infrastructure.

• Administrative and engineering support of operation.

• Ensuring security and access control.


The already built industrial park infrastructure is serviced by qualified personnel of the management company:

• Duty technical staff is present in the park 24 hours a day.

• Service staff is responsible for the maintenance of the park general engineering infrastructure.

• Within the framework of separate agreements, it is also possible to service the facilities of resident companies.

• The budget for the park infrastructure maintenance is formed on the principle of "open book", approved annually, upon request; residents are provided with the full package of primary documentation for maintenance.


The industrial park residents can use additional services for maintenance and upkeep of infrastructure facilities on their sites. The basic set of services includes utilities maintenance, cleaning of the common area, premises cleaning, catering, IT support, legal services, recruitment. Additional services are provided on the basis of the price list for services approved for the current year.

Please provide your phone number and get all the information you may need

Additionally, we will tell you about:

✔ FREE receipt of a land plot on the territory of the industrial park for the production, warehouses, business, processing;

✔ our additional free service on the land plot selection, as well as ready industrial premises in industrial parks;

✔ all related services provided by IMC.

Would you like to order a training and learn more about industrial parks?

Leave us your phone number. We will contact you and provide all the necessary information

Would you like to promote an industrial park or learn more about the promotion opportunities?

Leave us your phone number. We will contact you and provide all the necessary information

ІP "SOLTANIVKA"

Location

The site is located 30 km from Kyiv, surrounded by a number of settlements with a population of over 3,000 people.

The location is exclusively favourable in relation to the key communication transport highways of Ukraine. On the west side, the section is bounded by the M05 Kyiv-Odessa highway, which is part of the country's main highway network. To the east, the site borders the regional highway Fastiv - Kaniv P19, which also creates favorable conditions for logistical access to the site.The main purpose and format of the designed complex is an Industrial Business Park.

Project volume:

Land plot 429 215 sq.m. / 42,9ga

For construction 193 699 sq.m. / 19,37ga

Roads, parking lots, common areas 171 700 sq.m. / 17,17ga

Project total area, of which: 230 800 sq.m.

Showrooms 7 000 sq.m.

Administrative and offices 19 300 sq.m

Manufacturing 115 000 sq.m.

Warehouses 51 800 sq.m.

Admin industrial offices 37 700 sq.m.


Concept

The design concept envisages the construction of several types of commercial property on the land plot:

1. Industrial property.

2. Warehouse buildings.

3. Administrative and office space.

4. Commercial premises.

5. Technical and infrastructure facilities.


The main purpose and format of the designed complex is an Industrial Business Park.


Specialization

Recommended industrial specialization of the industrial park:

1. Construction - 25%

2. Logistics - 25%

3. Agricultural processing - 25%

4. Food industry - 10%

5. Light industry - 10%

6. Other - 5%

In the process of the park implementing, its specialization and focus will be adjusted according to demand from potential park participants.Advantages of participation:

 • Optimal logistical connection between the capital Kyiv and Odessa, where the country's largest seaport is located.
 • The largest international airport in Ukraine is located in the region of accommodation.
 • The Vasylkiv railway junction is a 15-minute drive away.
 • Accommodation in the most densely populated region. 1 million 700 thousand people live in Kyiv region.
 • The largest concentration of professional and higher education institutions in Ukraine.
 • Preferences from the state in the form of tax, customs and other benefits.

Internet page soltanivka.com/eng

ІP "E40"

Location

The land plot has a facade adjacent to Kyiv - Zhytomyr (E40) route. Therefore, car access to the site from is very convenient both sides. At the nearest intersection, there is an underground crossing, which provides pedestrian access on both route sides. The access roads quality is high, and the roads have night lighting. Distance from the site to Kyiv is about 30 km in the eastern direction, about 90 km to Zhytomyr in the western direction.The Bucha United Territorial Community has a population of about 320,000.


The main purpose and format of the designed complex is an Industrial Business Park.

Project volume:

Land plot 48,5352ga

BOX А1 - Warehouse complex 20 700 sq.m

BOX А2 - Warehouse complex 26 200 sq.m

BOX А3 - Manufacturing-industrial 13 800 sq.m

BOX А4 - Manufacturing-industrial 7 200 sq.m

BOX А5 - Manufacturing-industrial 11 500 sq.m

BOX А6 - Warehouse complex 28 200 sq.m


BOX В1 - Manufacturing-industrial 39 100 sq.m

BOX В2 - Manufacturing-industrial 17 200 sq.m

BOX В3 - Warehouse complex 29 300 sq.m


BOX С1 - Office-household 4 320 sq.m

BOX С2 - Office-household 2 304 sq.m

BOX С3 - Office-household 3 456 sq.m

TOTAL 203 280 sq.m


Concept

The projected park will consist of twelve buildings of different functional purpose and several accompanying and technical buildings:

1. Manufacturing-industrial – 5;

2. Warehouse – 4;

3. Office-household – 3.


Industrial facilities occupy 44% of the whole complex, with flexible internal zoning.

Warehouse buildings will be located on the front sides of the park, with separate own logistics, and parking for trucks. The site will also have its own entrances from adjacent roads and trails.

Office and household buildings occupy 5% of the territory. The office part is located in the middle of the complex.Specialization

The industrial park functional purpose includes these key activities:

• Transport, warehousing;

• Production of high-tech products and products with high added value.

In the process of the park implementing, its specialization and focus will be adjusted to meet the potential park participants’ needs.Advantages of participation:

• Optimal logistics connection with the capital of Ukraine - Kyiv.

• This is a business town that includes:

1. Industrial and warehouse facilities of any configuration and size, from 500 to 20,000 sq.m;

2. Business infrastructure (park ecosystem):

3. Technical supporting infrastructure - garages, settling tanks for trucks, gas stations (both gas and electrical), service stations, cleaning and other equipment, garbage processing and industrial waste disposal.


Technical:

 • Еlectricity – from 500 kV - 15 mgvt.
 • Gaz;
 • Water supply and sewerage;
 • Road industrial infrastructure;
 • Proffisional management company;
 • Security;
 • Clining;
 • Technical service;
 • Repair work;
 • Residents activity management.


ІP "ZOLOTONOSHA"

Location

 • The Zolotonosha Industrial Park area is located in the central part of Ukraine, in the city of Zolotonosha, Cherkasy region.
 • The land plot is located at a distance of 600 m. from the main road Kyiv-Dnipro. The track is in satisfactory condition. To the left, to the right and in the middle to a site, there are roads with an asphalt covering from Obukhova street approach.
 • The railway branch enters the land plot, the nearest operating railway station "Zolotonosha-1" is at a distance of about 5 km.
 • The current population of Zolotonosha is 29,196 people.

The main purpose and format of the designed complex is an Industrial Business Park.

Project volume:

Plot size 399 285 sq.m / 39,28ga

For construction 77 000 sq.m / 7,7ga

Roads, parking lots, common areas 322 285 sq.m / 32,28ga


Total project area, in particular: 175 863 sq.m

Administrative and office 1 800 sq.m

Industrial 60 000 sq.m

Warehouses14 000 sq.m

Other 1 200 sq.m


Concept

The territory of the sites for the placement of production facilities will be appropriately landscaped and arranged. Asphalt concrete will be used to pave driveways and parking lots, and paving slabs will be used to cover sidewalks.

In addition, the park will be provided with appropriate modern energy-saving outdoor lighting, visual advertising, information steles, etc.

The park territory will be divided into two sections - industrial and agricultural. The division will be carried out by an internal site road, along the edges of which all engineering and technical communications necessary for the park functioning will be laid. This will allow all companies to connect to them promptly. The road will provide the logistical needs of the park participants.


Specialization

Recommended industrial specialization of the industrial park:

• Assembly of agricultural machinery, production of spare parts

• Assembly of electronic household appliances

• Light industry

• Processing of agricultural products

• Transport, warehousing, logistics.

All these are just recommendations. In the process of the park implementation, its specialization and focus will be adjusted according to demand from potential park participants.


Advantages of participation:

• Good logistical location near the highway, which connects the cities of Cherkasy and Dnipro

• Close access to the labor resources of Zolotonosha and Cherkasy

• Full support from local authorities at both local and regional levels

• Possibility of flexible construction planning for the needs of potential residents

• Provision of all necessary communications: electricity, gas, water

• Diverse eco-system of the industrial park and technical support of its residents.

ІP "LIBERTY"

Location

• The “Liberty” area is located 1.1 km from the M-06 international highway (Kyiv-Chop) to Budapest via Lviv, Mukachevo, and Uzhhorod. The distance is 821.5 km (846.2 km with entrances).

• Favorable geographical location of Rivne region makes it an established transit place for goods and passengers between Europe, Asia and the Middle East. A number of international transport corridors with a total length of over 254.6 km run through the region.

• About 70,000 people live in the area 20 minutes away by car. The city of Rivne (with 250 thousand inhabitants) can be reached within 25 minutes.


The main purpose and format of the designed complex is an Industrial Business Park.

Project volume:

Land plot 429 215 sq.m / 42,9ga

For construction 187 159 sq.m / 18,72ga

Roads, parking lots, common areas 185 679 sq.m / 18,57ga

Project total area, of which: 248 585 sq.m

R&D complexes 13 230 sq.m

Administrative and offices 13 680 sq.m

Industrial 135 172 sq.m

Warehouses71 147 sq.m

Other15 356 sq.m


Concept

The projected park will consist of twenty-six buildings for various functional purposes and several auxiliary and technical buildings:

1. Industrial buildings - 15

2. Warehouses - 5

3. Administrative and office buildings - 3

4. R&D labs - 3

The site shape and its step-by-step development creates excellent conditions for constructing a full-fledged business park within each development phase, which will include all buildings for various activities. It is planned that the works will be carried out in three stages.Specialization

Recommended industrial specialization of the industrial park:

1. Food industry – 35%

2. Mechanical engineering – 5%

3. Light industry – 10%

4. Woodworking industry – 25%

5. Logistic – 20%

6. Technologies, R&D, IT and other – 5%


In the process of the park implementing, its specialization and focus will be adjusted according to demand from potential park participants.


Advantages of participation:

• Good logistical location near the international highway M-06 Kyiv-Chop.

• Optimal access to the region's labor resources.

• Comprehensive assistance from local authorities at both local and regional levels.

• Possibility of flexible construction planning for the potential residents’ ultimate convenience.

• Potential provision of all necessary communications: electricity, gas, water.

• Diverse eco-system of the industrial park and technical support of residents.

ІP "AERO"

Location

 • The industrial park land plot is located on the facade of the road leading to Kyiv - Kyiv highway. The distance to Kyiv is 135 km. Zhytomyr Airport is 500 m away.
 • At a distance of 5 km, there are highways of state importance M06 (Kyiv-Chop), M07-Kyiv-Kovel-Yagodyn, M21-Zhytomyr-Mohyliv-Podilskyi, and at a distance of 3 km from the large ‘Zhytomyr’ railway junction. The presence of railways connected to the land plot will allow to serve transit cargoes within the industrial park as well.
 • The plot is located directly within the city of Zhytomyr with its 270 thousand inhabitants, of which 179 thousand are working.

The main purpose and format of the designed complex is an Industrial Business Park.

Project volume:

Plot size 242 374 sq.m / 24,2374ga

For construction 95 790 sq.m / 9,579ga

Roads, parking lots, common areas 146 584 sq.m / 14,6584ga


The project total area, in particular:100 400 sq.m

Administrative and office 5 700 sq.m

Industrial 53 900 sq.m

Warehouses 39 600 sq.m

Other1 200 sq.m


Concept

The industrial park concept provides for flexible placement of various industrial and other commercial buildings.

The park will include:

- Industrial buildings of different sizes - 8 pieces;

- A separate area with two large warehouses;

- Separate buildings of logistics and warehousing real estate, which are tied to industrial facilities;

- A separate business center on the front of the park;

- Administrative and service complex with a hotel and other service options.


The technical infrastructure will ensure the industrial park residentshave comfortable working and living conditions.


Specialization

The recommended industrial specialization of the industrial park will be as follows:

• Production of building materials

• Woodworking

• Light industry

• Processing of agricultural products

• Transport, warehousing, logistics.


All these are just recommendations. In the process of the park implementation, its specialization and focus will be adjusted according to demand from potential park participants.


Advantages of Participation:

• Close to the airport

• Location within the city of Zhytomyr, which will provide the necessary manpower

• Good logistical location near the highway, which connects the city of Zhytomyr and Kyiv

• Full support from local authorities at both local and regional levels

• Possibility of flexible construction planning for the needs of potential residents

• Provision of all necessary communications: electricity, gas, water

• Diverse eco-system of the industrial park and technical support for its residents.Internet page https://aero.zhitomir.ua/

ІP "FENIKS"

Location

IP "Feniks" is located in the town of Vugledar, Donetsk region.

Distance from the regional center is 57 km, from the cities of Volnovakha and Maryinka - 26-28 km.

The 760 m facade part is directed to the Donetsk-Mariupol highway.

Distance to the Mariupol seaport is 100 km.

The town of Vugledar is home to 17,000 people. About 40,000 people live within 20 minutes away be car.


The main purpose and format of the designed complex is an Industrial Business Park.

Project volume:

Land plot 315 596 sq.m / 31,56ga

For construction 141 547 sq.m / 14,54ga

Roads, parking lots, common areas 176 707 sq.m / 17,67ga


Project total area, of which: 175 863 sq.m

R&D complexes 3 888 sq.m

Administrative and offices 2 592 sq.m

Industrial 78 960 sq.m

Warehouse 74 826 sq.m

Other 15 597 sq.m


Concept

This concept has been created on the basis of the step-by-step land allotment (in several stages). This sequence is dictated by the natural individual local land areas breakdown and economic feasibility. It is likely that the site will be developed in two stages:

 1. The first stage is the construction of a business center and a research building (two floors), the construction of the communication infrastructure, the construction of two warehouse buildings and two industrial buildings.
 2. The second stage is the construction of a business center and a research building (three floors), the construction of communication infrastructure, the construction of two warehouse buildings and six industrial buildings.

Specialization

Recommended industrial specialization of the industrial park:

 • Food production;
 • Textile production;
 • Carpentry;
 • Manufacture of plastic products;
 • Finished metal products production;
 • Mechanical engineering;
 • Transport, warehouses, logistic.

In the process of the park implementing, its specialization and focus will be adjusted according to demand from potential park participants.


Advantages of participation:

 • Good logistical location near the international route, which goes to the seaport of Mariupol;
 • Close access to the labor resources of the city and the region;
 • Comprehensive assistance from local authorities at both local and regional levels;
 • Flexible construction planning to meet the needs of potential residents;
 • Provision of all necessary communications: electricity, gas, water;
 • Diverse eco-system of the industrial park and technical support of its residents.

ІP "ELEKTRON"

Location

 • The “ELECTRON” industrial site is located within the city of Kamyanets-Podilsky.
 • The site has two functional zones - administrative and office, and industrial.
 • Such strategic routes of the country as M-06, R-31, M-12, and M-03 are located not far from the city and the site, and from the western Ukraine side, there are such routes as M-12.
 • The city center is just 8-minute drive from the site.
 • The land plot facade leads to the city bypass road.
 • A variety of buildings can meet the demand for any functionality of the industrial, warehouse or other commercial premises.
 • About 100 thousand people live in the city of Kamyanets-Podilsky.

The main purpose and format of the designed complex is an Industrial Business Park.

Project volume:

Land plot 120 000 sq.m / 12ga

Industrial building 1  17 273,90 sq.m (1 floor)

Industrial building 7  10 676,10 sq.m (1 floor)

Industrial building 8  7 731, 30 sq.m (1 floor)

TOTAL 35 681, 30 sq.m


Industrial-administrative corps 2 16 839, 30 sq.m (4 floor)

Administrative building 3 4 036, 30 sq.m (8 floor)

Administrative building 4 12 260, 90 sq.m (7 floor)

Dining room building 5 4 036, 30 sq.m (2 floor)

Other 37 172, 80 sq.m

TOTAL 72 854, 10 sq.m


Concept

The flexible concept of an industrial platform allows to realize the concept of a multipurpose business park.

The business park may include:

 • Large and medium-sized industrial enterprises;
 • Business center, co-working and other office space;
 • Warehouse and logistics real estate;
 • Commercial, hotel and other commercial real estate.

It is planned to implement the project for creating a commercial hub of the city, and possibly, the entire Khmelnytsky region.Specialization

Flexibility and variety of premises will allow to place the enterprises of any specialization, from heavy to light industry. However, following the development trends of the new industrial zones, which are being implemented within the city, it is likely that enterprises with "clean" and "green" production and the production of environmentally friendly products will be sold in the business park.


In the process of the park implementing, its specialization and focus will be adjusted according to demand from potential park participants.


Advantages of participation:

 • Accommodation within the city with access to the necessary labor resources;
 • Good logistical location near the highway, which connects Kamyanets-Podilsky with other cities in the country;
 • Comprehensive assistance from local authorities at both local and regional levels;
 • Flexible accommodation to meet the needs of potential residents;
 • A sufficient supply of all necessary communications - electricity, gas, water – is already available.

ІP "ARKAN"

Location

 • The industrial park is located on Yevhen Konovalets Street, one of Ivano-Frankivsk’s main arteries. It leads from the city center to the exit from the city.
 • Convenient transport interchanges to the city, region and other countries are available.
 • Own railway track on the territory.

All this saves time and money of residents engaged in export and import operations, as well as in product distribution.


Industrial park particular qualities:

Production facilities with a total area 62 000 sq.m

Administrative building area12 800 sq.m

Technical buildings 9 800 sq.m

Land plot 19,30ga

Gantry crane

All necessary communications and convenient infrastructureLogistics and location:

• Proximity of production facilities to the European borders, convenient logistics - all these are important factors for companies planning to enter the international market.

• The industrial park is located on Yevhen Konovalets Street, one of Ivano-Frankivsk’s main arteries. It leads from the city center to the exit from the city.

• Convenient transport interchanges to the city, region and other countries.

• Own railway track on the territory.

All this saves time and money of the residents engaged in export and import operations, as well as in product distribution.


Park is located in Ivano-Frankivsk:

from Romania 180 km

from Poland 200 km

from Slovakia 300 km

from Hungary 320 km


Advantages of participation:

• Comfortable working conditions in modern premises for resident companies’ employees.

• Restoration or turnkey construction of industrial premises at the park own expense.

• Bridge and beam cranes with a carrying capacity from 1 t to 10 t.

• Unique commercial offer for each resident.

• No restrictions on the size of the premises.

• Proximity to the state borders and convenient transport interchange.

• Own electric and gas distribution substation and water sources.

• Cooperation and synergy with other park residents.

ІP "Maramures"

Location

The MARAMURESH Industrial Park will be located on a land plot with a total area of 33.2063 ha, which is a clean and undeveloped plot on the northern outskirts of the urban-type settlement of Solotvyno, Tyachiv district, Zakarpattia region.


Transport connection with the district center, the town of Tyachiv, and the regional center,  the city of Mukachevo, is carried out on the highway of state significance H-09, (Stryi - Ivano-Frankivsk - Chernivtsi - Mamalyga).


Approximate functional purpose:

·        Woodworking industry

·        Furniture industry

·        Warehousing and logistics facilities

Production of high-tech products and products with high added value.


Concept
Industrial facilities occupy 38% of the whole complex, which will house six industrial buildings with flexible internal zoning.  

Land plot                                                   Sq. m.               Ha
Plot size                                                    332 063             33.2
For construction                                       187 585              18.76
Roads, parking lots, common areas        144 478              14.45Total project area, of which:                     204 460 Sq.m.
Administative and office                           22 500 Sq.m.
Production                                               126 120 Sq.m.
Warehouses                                             55 840  Sq.m.
This allows you to make any planning for any number of users within the volume of each building.

Warehouse buildings will be located on the front sides of the park, with separate logistics, and a parking for trucks. It is also planned to include a customs terminal in the warehouse area. Office and household buildings will be located closest to the main entrance to the Industrial Park.


The purpose of creating the MARAMURESH Industrial Park is to ensure economic development and increase the competitiveness of the Transcarpathian region and Ukraine as a whole, intensify investment activities, create new jobs, and develop modern production and market infrastructure.

The estimated number of jobs: 2,000

Made on
Tilda